Олію одержують із ядра горіхів різних сортів мигдалю (солодкого та гіркого), яке після вилучення проходить ще кілька етапів – висушується, перемелюється, віджимається методом дворазового холодного пресування.
Важливо відзначити, що масло солодкого мигдалю використовується в кулінарії та косметології, а гіркого – в інших цілях, оскільки при його виробництві виконується нагрівання ядер, що провокує руйнування амігдаліну (вітаміну В17) – органічної сполуки, що посилює імунний захист організму.
Що цінного містить:
- Омега 9 (мононенасичену олеїнову кислоту);
- Омега-6 (поліненасичену лінолеву кислоту);
- фітостероли;
- вітаміни групи Е, К;
- вітамін В4 (холін);
- магній, залізо, фосфор, цинк.
Використання в приготуванні іжі:
Мигдальним маслом заправляють готові страви, що не вимагають термічної обробки – заправки, салати, соуси, каші. Відмінно поєднується з рибою, птахом, рисом. Даний продукт є основою для приготування ПП-майонезу, мигдального морозива, використовується для приготування кондитерського крему, і в класичному рецепті ресерту марципан.
Застосування мигдальної олії внутрішньо нормалізує стан серцево-судинної системи (регулює тиск і рівень холестерину), зміцнює імунітет, покращує роботу ШКТ (позбавляє печії, запору, метеоризму), використовується в лікуванні астми, бронхіту, сухого кашлю, допомагає впоратися з безсоннями. біль у м’язах та зв’язках, сприяє поліпшенню кровообігу та розвитку опорно-рухового апарату у дітей. Застосовується при хронічній втомі та занепаді сил.
Для внутрішнього вживання необхідно випити 1 ч.л. олії натще і стежити за реакцією організму. Якщо масло буде використовуватися зовнішньо, невелику кількість наносять на тильну строну долоні або внутрішній згин ліктя, і також спостерігають за своїм станом (шкірна реакція може проявитися через 6-12 годин).
Чим корисно у домашній косметиці:
Можливе використання у чистому вигляді, попередньо зволоживши шкіру, або у поєднанні з іншими оліями. Мигдальне масло усуває сухість, живить, зволожує, пом’якшує шкіру, має явну протизапальну та антивікову дію – розгладжує зморшки, прибирає «гусячі лапки». Застосовується у комплексному лікуванні проблемної шкіри – нормалізує роботу сальних залоз, звужує пори, вирівнює рельєф шкіри обличчя. Відмінно загоює порізи, тріщини, садна.
Олія мигдалю може застосовуватися для зняття макіяжу, для лікування герпесу (у поєднанні з олією чайного дерева). Покращує стан волосся – стимулює його зростання, зміцнює, лікує лупу, повертає природний блиск тьмяним локонам. Щоб вії були густими та пишними, достатньо перед сном наносити на них трохи підігрітого мигдального масла.
Даний продукт використовується при лікуванні ламкості нігтів, а також для масажу – загальнозміцнювального, тонізуючого, а особливо антицелюлітного, оскільки воно проникає у глибокі шари шкіри та активізує лімфообіг. Беручи до уваги той факт, що олія виводить шлаки та зайву рідину, ефективність такого масажу підвищується в рази.
Для вагітних жінок мигдальне масло буде справжнім порятунком від розтяжок – воно відновлює шкірний покрив, насичує його жирними кислотами, добре зволожує шкіру, підвищує її еластичність, допомагає підтримувати метаболізм клітин, запобігаючи появі стрій (білих смужок на шкірі). Також варто згадати про те, що масло мигдалю, яке може застосовуватися і всередину, впорається з ще однією делікатною проблемою вагітних – позбавить запору, при цьому не завдаючи шкоди організму.
Перед тим, як додати цю олію в меню, домашню косметику або аптечку на постійній основі, завжди проводиться проба на можливу алергічну реакцію.
Енергетична цінність 100 г: 816 ккал.
Відгуки
Очистити фільтрВідгуків немає, поки що.