Кокосове масло – це продукт найвищої якості, який цінують і люблять у всьому світі. Воно має чудовий смак і має велику кількість корисних речовин.
У засобах масової інформації постійно говорять про шкоду кокосової олії, що насправді відповідає дійсності лише частково. Це вірно щодо низькопробних та дешевих сортів цього продукту, якими, на жаль, заполонили наш ринок. Якщо ж йдеться про якісну органічну кокосову олію МЕХ категорії Extra Virgin – то це продукт найвищої якості, отриманий шляхом холодного віджиму підсушеної м’якоті кокосу зібраної в екологічно чистій місцевості.
Якісна кокосова олія має відмінний смак і цілий набір корисних речовин. Його рекомендується вживати для смаження різних продуктів, тому що при нагріванні воно не виділяє канцерогенів. У ньому міститься велика кількість вітаміну Е, що є чудовим антиоксидантом і вважається «вітаміном краси», воно багате на корисні жирні кислоти і мінерали.
Кокосове масло – один з багатьох продуктів, що отримуються з плодів кокосової пальми, деревної рослини, що належить до роду Кокос сімейства Пальмові. Історична батьківщина пальми невідома, за однією версією це тропіки Південно-Східної Азії, за іншою – Америки. Віддаючи перевагу піщаним грунтам, поширена на всіх узбережжях і островах Світового Океану в його екваторіальних і тропічних областях.
Плід, званий кокосовим горіхом, є великою кістянкою 15-35 см довжиною, округло-витягнутої форми. Вага коливається від 1,5 до 3 кг. Має волокнисту зовнішню оболонку (койр), під якою знаходиться тверда шкаралупа. У ній укладено безпосередньо насіння, що складається з м’якоті та молочно-білої рідини, кокосового соку, що з’являється в недозрілому горіху через п’ять-шість місяців після закінчення цвітіння.
У міру визрівання з м’якоті виділяються крапельки олії, що утворює з рідиною емульсію молочного кольору. Вміст жиру збільшується, емульсія густіє, і до восьмого-десятого місяця, коли горіх остаточно дозріває, вона стає твердою. Тепер плоди придатні для подальшої переробки.
Затверділа м’якоть (копра) на 60-65% складається з найціннішої кокосової олії. Щоб витягти, копру висушують і обробляють методом пресування. Кокосова олія є білою, з легким кремовим відтінком речовиною зі слабким ароматом кокосу. При температурі нижче 25 градусів переходить із рідкого стану у твердий.
Хімічний склад
Містить унікальний комплект жирних кислот: лауринову (45-52%), міристинову (13-20%), пальмітинову (7-10%), а також каприлову, капринову, капронову, олеїнову, лінолеву та деякі інші.
Застосування
Знаходить найширше застосування при виготовленні косметичних засобів, у фармацевтичній промисловості використовується як мазева основа супозиторіїв. У чистому вигляді або у складі з іншими оліями застосовується в ароматерапії, для масажних сумішей, аплікацій, змащування. Використовується в харчовій промисловості при виробництві замінника вершкового масла – маргарину, в кулінарії та миловарінні. Мило, основу якого становить кокосове масло, піниться навіть у морській воді.
Лікувальні властивості кокосової олії
Є високоефективним протизапальним, протимікробним, живильним, зволожуючим та пом’якшувальним засобом для шкіри та волосся. Захищає шкіру від наслідків впливу сонця та вітру – опіків, лущення, сухості, огрубіння тощо. Маючи антиоксидантні властивості, попереджає її старіння і в’янення. Сприяє росту волосся, перешкоджає його ламкості і надає природного блиску. Застосовується у лікуванні псоріазу, акне, екземи та інших шкірних захворювань.
Крім того, кокосова олія сприяє виведенню холестерину, регулює артеріальний тиск, посилює метаболізм, допомагаючи позбутися зайвої ваги. Завдяки антимікробній дії сприятливо впливає на регуляцію роботи травного тракту, пригнічуючи розвиток патогенних бактерій та грибків. Покращує засвоєння організмом мінеральних речовин, зокрема. магнію та кальцію, сприяючи зміцненню кісткової системи. Посилює імунітет, прискорює процес загоєння ранових поверхонь. Попереджає виникнення цукрового діабету, нормалізуючи роботу підшлункової залози та секрецію інсуліну.
Протипоказання
Індивідуальна нестерпність.
При виборі олії варто враховувати одну особливість, а саме – нерафінована олія проходить лише механічну фільтрацію. Своєю чергою рафінована рослинна олія вважається більш очищеним продуктом.
drdrnonna –
Отличное масло
Пользуюсь с удовольствием. Не имеет запаха, что очень удобно!