Кокосовим молоком називається солодка молочно-біла рідина, яку одержують із м’якоті стиглого кокосу. Воно з’явилося на тайській кухні як замінник молочних продуктів тваринного походження, якими тайці нехтують. Важливо не плутати цей продукт з кокосовою водою або кокосовим соком, тобто натуральною рідиною, яка утворюється всередині плода природним шляхом. На відміну від неї, молоко кокосу одержують штучним способом – його м’якоть натирають на тертці та віджимають через марлю. Залежно від кількості вичавлювань продукт може бути густим або рідким. Густе кокосове молоко одержують після першого віджиму. Если уже использованную мякоть размочить в теплой воде и выжать еще один-два раза, то получится жидкое молоко.
Цей продукт є невід’ємним інгредієнтом для більшості страв східноазіатської кухні. На його батьківщині – Таїланді велику популярність користується суп з кокосового молока, який подають у самому кокосі. В Індонезії, Брунеї та Малайзії цей продукт називають ще сантаном, а філіппінці називають його гатою. М’який, делікатний і водночас насичений смак кокосового молока гідно оцінили і європейці: воно особливо популярне у французькій кухні. Тут його також називають «азіатськими вершками» – високий вміст олії та жирів робить кокосове молоко (особливо густе) чудовою альтернативою вершкам.
Застосування цього продукту в кулінарії дуже варіативно: кокосове молоко чудово поєднується з багатьма стравами. Його люблять і цінують за універсальність: воно здатне пом’якшити навіть найгострішу страву та доповнити насиченим солодким присмаком будь-яке десертне частування. На основі кокосового молока реально приготувати десятки різних соусів для м’яса, морепродуктів, риби та солодких ласощів. З цією метою частіше використовують густе молоко. У десертах воно замінює не тільки вершки, але й просте молоко та борошно з вершковим маслом, які зазвичай додають для ніжності та витонченості смаку. Рідке кокосове молоко використовують у багатьох супах (у Франції, наприклад, популярний кокосовий суп з креветками) та коктейлях (частіше у фруктових та безалкогольних). Його застосовують також у салатах та других стравах.
Корисні властивості кокосового молока
Цей продукт має не тільки приємний делікатний смак, але й багато корисних якостей. Кокосове молоко містить багато рослинних жирів, білка та олії. Воно багате на вітаміни С і групи В, а також марганець і залізо. Цей відносно низькокалорійний продукт корисний при хронічній втомі, занепаді сил та авітамінозі.
Індійські вчені визначили: регулярне вживання кокосового молока помітно зменшує можливість розвитку багатьох захворювань серцево-судинної системи. Цей продукт рекомендують приймати і тим, хто страждає на нервові розлади та депресії. Крім цього, вживання кокосового молока благотворно позначається на мозковій діяльності, воно корисне і за різних урологічних захворювань. Цей продукт також вважають відмінним очищаючим засобом, а жири, на які багате молоко кокосу, допомагають нормалізувати роботу більшості систем та органів.
Цей продукт актуальний і в косметології. Його рекомендують наносити на тіло перед походом на пляж – воно не тільки захищає шкіру від шкідливих ультрафіолетових променів, а й чудово вирівнює засмагу. Кокосове молоко чудово живить шкіру, насичує її цінними вітамінами та протеїнами, надає їй бархатистості та м’якості, захищає від висихання. Причому доглядати за допомогою цього засобу можна як за шкірою та обличчя, так і за руками або тіла. Кокосове молоко також здатне зміцнити ослаблене волосся, зробити його пишним і шовковистим.
Протипоказання
Яких-небудь особливих застережень для цього продукту немає. Кокосове молоко протипоказане лише у разі його індивідуальної непереносимості.
Енергетична цінність на 100 г: 197 ккал / 824 кДж
Поживна цінність на 100 г: жирів 20 г ( насичених 17 г), вуглеводів 3,8 г ( з них цукри 0,9 г), білків 1,6 г, сіль 0,06 г.
Склад: екстракт кокосу 76%, вода 23.719%, емульгатор моно та дигліцериди жирних кислот, емульгатор полісорбат 60, загусник сіль натрію карбоксиметилцелюлоза, природний загусник ксантанова камедь, консервант метабісульфіт натрію.
Жирность 19-20%.
Відгуки
Очистити фільтрВідгуків немає, поки що.