Коноплі – рослина, яка геніально створена самою природою, її ніхто не модифікував. Коноплі є дуже стійкими до несприятливих факторів та комах. З давніх-давен на Русі люди вживали страви з конопель, але згодом цю культуру поступово витіснили інші злаки: гречка, овес, пшоно.
Борошно з конопляного насіння є багатим джерелом нерозчинної та водорозчинної клітковини. грубі харчові волокна і пектини, що містяться в конопляному борошні, надають комплексну оздоровлюючу дію на організм людини. У складі конопляного насіння присутні 20 амінокислот, 9 з яких – незамінні, які не синтезуються організмом людини.
За амінокислотним складом конопляне борошно схоже з курячим яйцем і соєвим протеїном. Лідируючі позиції в білковому складі борошна, виготовленого з конопляного насіння, займають такі амінокислоти: глутамінова амінокислота (5,31%), аргінін (3,35%), аспарагінова кислота (2,97%), серин (1,6%) валін (1,42%), гліцин (1,2%), фенілаланін (1,14%), лізин (0,9%). Вітамінний склад конопляної муки досить різноманітний, містить каротиноїди (попередники вітаміну А), вітаміни Е, С, D і К, вітаміни групи B (B1, B2, B3, B4, B5, B6, B8, B7, B9 та B12).
Конопляне борошно містить рослинний аналог гемоглобіну людини – хлорофіл. Це хороший, якщо не єдиний спосіб підтримки складу крові і стресостійкості. Тому конопляне борошно використовують для відновлення та підтримки складу крові та як харчове джерело магнію.
Найбільш високо вміст у конопляному борошні вітаміну Е. Цей вітамін, що володіє антиоксидантною активністю, сприяє поліпшенню стану шкіри і перешкоджає передчасному старінню, сприяє підвищенню фізичної витривалості та працездатності, відіграє важливу роль у формуванні імунітету і у функціонуванні репродуктивної системи, благотворно впливає на роботу органів. функціональний стан серцево-судинної та нервової систем. Вітамін B8, що міститься в конопляному борошні, відіграє важливу роль у регуляції ліпідного та пуринового обмінів, у процесах сперматогенезу, росту кісток та збільшення м’язової маси, сприяє покращенню роботи серцево-судинної та центральної нервової системи, надає седативну дію та сприяє поліпшенню сну. Інозитол, що є біохімічним компонентом кришталика і слізної рідини, також необхідний для повноцінного функціонування зорового апарату.
Речовина фітин, що входить до складу конопляного борошна (одним із компонентів якого є інозитол), запобігає розвитку дистрофії печінки (жировий гепатоз), пов’язаної з дефіцитом білка щоденному раціоні харчування. Конопляне борошно також містить необхідні організму людини макро- та мікроелементи (в числі яких – магній, калій, фосфор, кальцій, залізо, марганець, цинк, сірка, хлор). Магній, високим вмістом якого відрізняється конопляне борошно, має спазмолітичну, седативну, жовчогінну, протизапальну та помірну проносну дію. Цей макроелемент, що є структурним елементом кісток та зубної емалі, бере участь у передачі нервових імпульсів, у регуляції вмісту глюкози в крові, перешкоджає розвитку депресії, сприяє усуненню головного болю та безсоння, а також благотворно впливає на функціонування серцево-судинної системи.
У складі конопляного борошна також присутні в оптимальному співвідношенні (1:3) поліненасичені жирні кислоти Омега-3 і Омега-6, що мають виражену протизапальну, антистресову дію, що благотворно впливають на функціональний стан нервової, серцево-судинної, травної, ендок. сприяють зміцненню імунітету, що покращують ліпідний обмін та стан шкіри, сприяють очищенню організму.
Підсумовуючи, можна сказати, що конопляне борошно рекомендують вживати вегетаріанцям, людям, які хочуть налагодити обмінні процеси (в тому числі і жирової) організму, а також тим, хто хоче схуднути, адже конопляне борошно сприяє налагодженню метаболічних процесів та покращує склад крові людини.
Але відразу уточнимо, що так як конопляне борошно (на відміну листя і суцвіття коноплі), що володіє широким спектром корисних властивостей, не містить психотропної речовини каннабіолу, що надає наркотичну дію, вона може бути рекомендована для щоденного вживання не тільки дорослим, але також може бути включена і в раціон дитяче харчування. Також цей рослинний продукт корисно регулярно вживати в їжу вагітним жінкам, спортсменам та людям похилого віку.
Енергетична цінність 100 г: 290 ккал.
Поживна цінність 100 г: жирів 7,8 г, вуглеводів 5,7 г, білків 21,9 г.
Склад: борошно виготовлене за технологією видалення з насіння олію і отримання сухої маси з нього та її помел.
Термін придатності 12 міс.
Умови зберігання: в сухому прохолодному місці при відносній вологості не вище 60%.
Відгуки
Очистити фільтрВідгуків немає, поки що.