Борошно з турецького горошку (нута) особливо популярне в італійській та індійській кухні. Італійці печуть з неї тонкі коржі фаринати, араби з нутової пасти роблять хумус, але у шанувальників індійської кухні є більше варіантів, що приготувати з нутового борошна. В Індії її використовують для приготування хліба, оладок, млинців, кляру, каш, супів та солодощів. Нутове борошно ідеальне для панування, тому що не вбирає масло, тому з нього виходить смачна хрумка скоринка без жиру.
Нутове борошно – джерело кальцію, цинку, калію, магнію, фосфору та заліза, в ній міститься велика кількість клітковини, складних вуглеводів та амінокислот. Але цим корисні властивості нутової муки не вичерпуються. Турецький горошок насичує наш організм піродиксином (вітаміном 6), без якого не може функціонувати імунна система. Якщо ви не хочете страждати на депресії або залежати від гормональних сплесків, введіть в раціон нутове борошно, яке також корисне для людей, які дотримуються здорової дієти в харчуванні. Можна насолоджуватися звичайними стравами і худнути, оскільки нутове борошно має низький глікемічний індекс і невисоку калорійність, не містить глютен і багата на клітковину в порівнянні з борошном з пшениці. Незважаючи на безперечну користь нутового борошна, вона може завдати шкоди при надмірному її вживанні у випадках холециститу, тромбофлебіту, подагри, нефриту та запальних захворюваннях ШКТ. Не містить глютену.
Застосування нутової муки не обмежене кулінарною областю. Борошно використовується в косметичних цілях – наприклад, для вмивання, оскільки воно очищає шкіру від вугрів, робить її м’якою та бархатистою. Покращує регенерацію волосся.
Енергетична цінність 100 г: 337 ккал.
Поживна цінність 100 г: жирів 3 г, вуглеводів 66 г, білків 11 г.
Склад: перемелений турецький горох (нут).
Термін придатності 12 міс.
Умови зберігання: в сухому приміщенні при температурі не вище 24°C та відносній вологості не більше 60%.
Відгуки
Очистити фільтрВідгуків немає, поки що.