Смак та аромат
Металічно-медовий аромат з відтінками свіжого сіна, солодкуватий смак з кислинкою
Гарантія найвищої якості
Рильця шафрану темно-червоного або червоно-коричневого кольору, м’які на дотик.
Історичні факти
Існує гіпотеза про те, що саме шафран є найдавнішою приправою на землі. У 7 тисячолітті до зв. е. шафран використовували як основу для фарб, якими виконували наскальні малюнки.
У Кнсоському палаці – архітектурному пам’ятнику егейської культури, знайдено фреску «Збирач шафрану», яка була створена близько 1700 року до н. е. На ній зображено людину, схилену над білою квіткою крокуса.
Вживання шафрану в їжу могли дозволити лише заможні люди. Невипадково квіти шафрану стали символом і використовувалися в геральдиці бурбонів. Лілія – не що інше, як символізована квітка шафрану.
У стародавньому Римі шафран вважався ліками та пахощами. До речі, його імператор Нерон отримав цю посаду саме завдяки крокусу – він став неймовірно популярним після того, як розпорядився застелити всі дороги міста цією квіткою, щоб усі жителі міста хоч раз у житті змогли доторкнутися до розкоші.
Застосування в кулінарії
Головним чином шафран використовують у кондитерському виробництві, додаючи в печиво, кекси, булочки, солодкі підливи та креми. Своєрідний відтінок надає шафран курячим, м’ясним, рибним, вегетаріанським супам та овочевим, рисовим (плів) другим гарячим стравам, а також кашам.
Він добре поєднується з помідорами та спаржею.
На Близькому Сході та в Південній Європі додають у страви з рису, прозорі супи (головним чином через гарний колір), а також для приготування страв з ягнятини, баранини, цвітної капусти .
У стравах французької кухні шафран часто використовується для приготування риби (наприклад, знаменита юшка по-марсельськи). У Швеції шафран використовують для фарбування виробів із тіста.
Шафран використовується як приправа до рису, дарів моря, соусів і супів, як правило, в середземноморській кухні. Наприклад, він є складовою знаменитої іспанської паельє або італійського різотто
Відгуки
Очистити фільтрВідгуків немає, поки що.